Elementy strategii pozycjonowania – Katalogowanie


Czy można stworzyć skuteczną strategię SEO ? Biorąc pod uwagę nieprzewidywalność algorytmu wyszukiwarki jest to podobne do wróżenia z fusów. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, że jedna metoda okaże się skuteczniejsza od innej.

„Walka” o lepsze pozycje staje się coraz bardziej zacięta, dlatego należy szukać coraz to bardziej nowatorskich rozwiązań. Warto jednak także stosować te sprawdzone i skuteczne.

Jedną z takich metod jest katalogowanie. Umieszczanie opisów stron w ściśle dopasowanych kategoriach. Należy tu zaznaczyć, że należy dodać wpis do zadbanych i wartościowych katalogów stron. Najskuteczniejsze jak do tej pory pozostaje umieszczanie wpisów w moderowanych katalogach, gdzie wpisy są akceptowane przez administratora katalogu. Jednak trzeba posiadać listę skutecznych (wartościowych + moderowanych + zadbanych) katalogów stron. Poszukiwanie katalogów staje się czasochłonne, ale można posłużyć się listami rankingowymi. Na liście powinny być statystyki każdego katalogu – Page Rank, linki przychodzące, ilość podstron w indeksie, wiek domeny, płatny / darmowy / z linkiem zwrotnym. Niektóre katalogi mają z góry ustaloną tematykę i  akceptują strony, które są związane tylko z tematem. Po tych parametrach można wyodrębnić katalogi, które będą miały odpowiednią skuteczność. W ten sposób powstanie lista pewnych katalogów, do których będzie można bez problemowo dodać stronę zawierającą opis oraz link.

PS. Zachęcam do umieszczania własnych katalogów w komentarzach

Elementy strategii pozycjonowania – Katalogowanie
Ocena
Kategoria

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Administratorem Państwa danych osobowych jest Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k.
Pełna treść Polityki Prywatności