Grafika Google – nowa wersja wyszukiwarki grafiki

Grafika Google – nowa wersja wyszukiwarki grafiki


Google wprowadziło 27 lipca nową wersję wyszukiwarki grafikiGoogle Grafika. Wyszukiwarka ta powstała w 2001 roku, w jej indeksie jak twierdzi Google znajduje się około 10 miliardów obrazków. Wyszukiwarka ta daje nam możliwość filtrowania wyników między innymi według typu obrazka, jego rozmiaru czy koloru. Przy niektórych wyszukanych obrazkach możliwa jest również opcja szukania podobnych do niego.

Opcje filtrowania wyszukiwania grafiki w Google:

opcje google grafika

Google Grafika – opcje

Nową opcją dostępną po aktualizacji wyszukiwarki grafiki jest między innymi zmiana układu przedstawiania grafik, aby ułatwić ich przeglądanie. Ponadto na jednej stronie dostępnych obrazów może być nawet do tysiąca. Nadal są one dzielone i numerowane na mniejsze podstrony, jednakże Google Grafika jest w stanie wyświetlić do tysiąca obrazów bez przeładowania strony. Miniaturki obrazków przedstawionych w wynikach wyszukiwania są również większe niż w poprzedniej wersji wyszukiwarki, dodatkowo po najechaniu kursorem na dany obrazek pojawia się panel informacyjny dotyczący tego obrazka:

Panel informacyjny Google Grafika

Informacyjny panel Google Grafika

Klikając wybrany obrazek zostaniemy przeniesieni na nową stronę docelową, która przedstawia obrazek w w pełnych rozmiarach. W tle pod obrazkiem znajduje się strona, z której ten obrazek pochodzi, klikając poza okno obrazka zostaniemy przeniesieni właśnie na nią. Google wspomina również o poprawionej nawigacji za pomocą klawiatury.

Równolegle z nową wersją wyszukiwarki grafiki wprowadzony zostaje również nowy format reklamowy przeznaczony do wyszukiwarki Google Grafika. Więcej informacji na temat tego typu reklamy znajduje się w Centrum Pomocy Google

Grafika Google – nowa wersja wyszukiwarki grafiki
5 (100%) 1 vote
Kategoria

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Współadministratorami danych osobowych są: Semergy sp. z o.o. sp. k., Artefakt sp. z o.o. sp. k., Semahead sp. z o.o. sp. k., Grupa Tense Polska sp. z o.o. sp. k., Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k. czytaj więcej
Pełna treść Polityki Prywatności