Meta tag keywords, używać czy nie ?


21 września Google oficjalnie podało do wiadomości, że tag meta keywords, nie jest brany pod uwagę podczas „obliczania” pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Dla większości webmasterów oraz specjalistów SEO, nie jest to nic nowego, ponieważ od dłuższego czasu nieoficjalnie było to już wiadome. Jednak miesiąc temu Google podało tą informację do publicznej wiadomości.

Czy jednak powinniśmy rezygnować z meta tagu keywords zupełnie? Moim zdaniem nie. To prawda, że nie ma on wpływu na pozycję w wyszukiwarce Google, ale istnieją przecież inne wyszukiwarki internetowe, w których warto zadbać o wysokie pozycje. Można to zrobić m.in. właśnie wspomagając się tym meta tagiem. Dlatego też, nie rezygnujmy z keywords, starajmy się używać go w sposób możliwie jak najbardziej wydajny. Kilka zasad używania tego tagu, na podstawie tego co piszą osoby tworzące wyszukiwarkę Bing:

  • uzupełniaj keywords bardziej niszowymi frazami, których prawdopodobieństwo wystąpienia w zapytaniach odnośnie danej strony stawiasz na drugim miejscu. Możesz użyć również literówek na najczęściej pojawiające się słowa kluczowe w zapytaniach,
  • maksymalna łączna długość meta tagu (łącznie ze spacjami i przecinkami) nie powinna przekroczyć 874 znaków,
  • nie powtarzaj danego słowa kluczowego więcej niż 4 razy w ramach listy tych samych słów i fraz kluczowych czyli np.: pozycjonowanie, pozycjonowanie stron, pozycjonowanie www, pozycjonowanie Poznań itd.

Otwarte pozostaje pytanie czy zbyt duże nasycenie tagu keywords wyrażeniami kluczowymi (tzw. keyword stuffing) może mieć wpływ na:

  • trust factor, czyli wskaźnik „zaufania” wyszukiwarki do naszej witryny,
  • czy meta keywords może być brany pod uwagę jako dodatkowy czynnik do wyliczania tzw. quality score używanego w systemie Google AdWords.

Tak czy inaczej, polecam używanie tagu keywords i promowanie za jego pomocą drugorzędnych wyrażeń kluczowych.

Meta tag keywords, używać czy nie ?
5 (100%) 2 votes
Kategoria

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Współadministratorami danych osobowych są: Semergy sp. z o.o. sp. k., Artefakt sp. z o.o. sp. k., Semahead sp. z o.o. sp. k., Grupa Tense Polska sp. z o.o. sp. k., Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k. czytaj więcej
Pełna treść Polityki Prywatności