Już dziś konferencja Google I/O 2015

Już dziś konferencja Google I/O 2015


Już dzisiaj startuje konferencja Google I/O 2015, która rozwieje wszystkie możliwości i potwierdzi albo obali plotki, krążące w środowisku.

Wszyscy chętni będą mogli obejrzeć konferencję na żywo. Do tego wymagane jest pobranie  I/O Android App dla urządzeń mobilnych (wersje od 3.3.2.), albo zalogowanie się do  I/O web app. Streaming będzie udostępniony w czasie rzeczywistym.

O czym będzie mówiło Google na swojej dorocznej konferencji dla developerów? Na pewno o Androidzie M (Marshmallow? Macadamia Nut Cookie? – pełnej nazwy jeszcze nie znamy), prawdopodobnie w wersji podglądowej dla programistów, a nie w wydaniu oficjalnym.

Usłyszymy również o Google Brillo  (Androidzie przedmiotów), o Android Pay (następcy Google Wallet), dowiemy się, czy rozwiązanie to oferuje API dla developerów pozwalające dodawanie Android Pay do płatności mobilnych w ich aplikacjach.

Obszarem wzbudzającym niemałe zainteresowanie są „wearables”. Niedawna aktualizacja Android Wear może oznaczać falę wsparcia dla smartwatch’y. Ale na współpracę z iOS raczej nie ma co liczyć…

Na tej konferencji Google powinien rozwiać wszystkie niejasności związane z Google+ i jego przyszłością (?). Od ponad roku „wyciszana” platforma społecznościowa nadal działa, a zapowiedziane zmiany dotyczące zdjęć i Streamu już są wcielane w życie.

I na koniec o jednej z najbardziej wyczekiwanych sesji tej konferencji – Google’s Advanced Technology And Projects z aktualizacją projektu ARA (telefony modułowe), obrazami 3D (Tango) i zapowiedzią Szybkich i wściekłych 7 reżysera Justina Lina.

Do zobaczenia w streamie!

źródło: mashable.com, Google Developers Blog

Już dziś konferencja Google I/O 2015
Ocena

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Administratorem Państwa danych osobowych jest Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k.
Pełna treść Polityki Prywatności