Google ogłasza aktualizację Pingwina

Google ogłasza aktualizację Pingwina


W zeszłym tygodniu Gary Illyes, analityk w Google, napisał na Twitterze, że w najbliższych tygodniach pojawi się aktualizacja Pingwina. Najpóźniej nastąpi to pod koniec tego kwartału.

 

Gary Illyes on Twitter

Mamy trochę czasu na przygotowania do aktualizacji, zanim faktycznie się wydarzy. W poniższym filmie Bill wyjaśnia znaczenie aktualizacji, jakich zmian można się spodziewać i, co najważniejsze, jak się do nich wcześniej przygotować.

Ostatnia aktualizacja Pingwina miała miejsce ponad rok temu. Było to jedynie odświeżenie algorytmu, mające na celu obniżenie pozycji witryn w przypadku których wykryto nieprawidłowości w profilu linkowania. Równocześnie w tym czasie zyskały serwisy, które poprawiły swój profil od ostatniej aktualizacji algorytmu.

Na najnowszą aktualizację Pingwina czekano od dłuższego czasu, tym bardziej, że w październiku ubiegłego roku podczas SMX East pracownik Google poinformował, że wielkimi krokami zbliża się nowa wersja algorytmu Pingwin, wiążąca się ze sporymi zmianami.

Google postanowił zaprzestać dużych, cyklicznych aktualizacji, a zmiany miały zacząć się od Pingwina, który ma działać w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że strony będą ciągle skanowane pod kątem wykrywania linków niskiej jakości i automatycznie karane.

Nowa aktualizacja z pewnością utrudni analizę profilu linkowania oraz weryfikację możliwej przyczyny spadku witryny w wynikach wyszukiwania – dlatego warto już dziś przygotować się na zmiany.

Źródło: Search Engine Journal

Google ogłasza aktualizację Pingwina
Ocena

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Administratorem Państwa danych osobowych jest Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k.
Pełna treść Polityki Prywatności