Google wykorzysta sztuczną inteligencję w wyszukiwarce

Google wykorzysta sztuczną inteligencję w wyszukiwarce


RankBrain to rozwiązanie opracowane przez inżynierów Google, oparte na technologii sztucznej inteligencji. Ten nowy czynnik algorytmu pozwala trafnie wyszukać źródła informacji na podstawie trudnych zapytań internautów a dzięki niemu otrzymamy najlepsze wyniki wyszukiwania.

W rozmowie z serwisem Bloomberg (wideo) starszy specjalista do spraw wyszukiwania w Google Greg Corrado niedawno zdradził, że testy prowadzone są od kilku miesięcy. Aktualnie mechanizm odpowiada za 15% wszystkich dziennych zapytań pojawiających się w wyszukiwarce, a których Google jeszcze nie widziało. Na początku 2015 roku RankBrain został wdrożony we wszystkich językach. Również w polskim.

Nowy algorytm będzie zamieniać język pisany na matematyczne jednostki i odpowiednio je przekształci. Gdy RankBrain natrafi na złożoną, skomplikowaną frazę wpisaną w wyszukiwarkę, odpowiednio przefiltruje wyniki i dopasuje właściwe treści. Jego zadaniem jest ułatwienie zrozumienia przez Google wpisanych, niejednoznacznych zapytań internautów. A każdego dnia 15% to pytania nowe, dwuznaczne.

Komentarze branży można przeczytać na The SEM Post. Czy RankBrain wpłynie na SEO i co zapowiada? Najprawdopodobniej jest to zapowiedź aktualizacji Pingwina. Czekamy na Wasze opinie i przemyślenia.

Google wykorzysta sztuczną inteligencję w wyszukiwarce
Ocena

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Współadministratorami danych osobowych są: Semergy sp. z o.o. sp. k., Artefakt sp. z o.o. sp. k., Semahead sp. z o.o. sp. k., Grupa Tense Polska sp. z o.o. sp. k., Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k. czytaj więcej
Pełna treść Polityki Prywatności