NEWS: Kolejny mobilegeddon już w maju!

NEWS: Kolejny mobilegeddon już w maju!


Zbliża się kontynuacja procesu „mobile friendly”. W ubiegłym roku Google rozpoczął zmiany w rankingu wyników wyszukiwania. Witryny dostosowane do urządzeń przenośnych w mobilnych wyszukiwarkach miały pojawić się wyżej od stron niedostosowanych. Od maja Google zapowiada kolejny update.

Google chce pomóc użytkownikom mobilnym w znalezieniu stron zarazem odpowiadającym ich pytaniom i dostosowanych do ich urządzeń. Pierwsza aktualizacja wyników wyszukiwania w urządzeniach mobilnych odbyła się 22 kwietnia 2015 roku. Koniecznym było wówczas dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych. Jednak zmiany te były dużo mniejsze niż zapowiadano. Wczoraj na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o kontynuacji tego procesu.

Wyniki wyszukiwania muszą być przyjazne i zoptymalizowane pod urządzenia, z których korzystamy, dlatego witryny posiadające tylko wersję desktopową będą niżej oceniane w mobilnych wynikach wyszukiwania.

Strony mobile friendly

 

Jeśli strona ma już wersję mobilną, aktualizacja nie wpłynie na jej widoczność. Można łatwo sprawdzić czy witryna jest przyjazna dla urządzeń przenośnych, przeprowadzając test oraz zapoznać się z wytycznymi dla Webmasterów stron mobilnych. Google oznajmia, że witryny z treściami wysokiej jakości bez wersji mobilnej mimo wszystko mogą pojawić się w wynikach mobilnych.

Źródło: Google Webmaster Blog

Zdjęcie główne: searchengineland.com

NEWS: Kolejny mobilegeddon już w maju!
5 (100%) 1 vote

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Współadministratorami danych osobowych są: Semergy sp. z o.o. sp. k., Artefakt sp. z o.o. sp. k., Semahead sp. z o.o. sp. k., Grupa Tense Polska sp. z o.o. sp. k., Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k. czytaj więcej
Pełna treść Polityki Prywatności