NEWS: Accelerated Mobile Pages od Google do stron mobilnych

NEWS: Accelerated Mobile Pages od Google do stron mobilnych


Smartfony to nasze pierwsze źródło informacji. Dlatego ważne jest, aby strony wydawców otwierały się szybko. Google wspiera branżę informacyjną i w związku z tym, we wczorajszym komunikacje, gigant poinformował o wprowadzeniu projektu Accelerated Mobile Pages (AMP). Platforma ta ma poprawić wydajność sieci mobilnej i przyspieszyć w smartfonach i tabletach ładowanie stron bogatych w treści. Do tej inicjatywy włączyło się już 30 wydawców z całego świata.

Głównym celem Accelerated Mobile Pages jest przyspieszenie mobilnego korzystania z internetu. Na blogu Google czytamy: „Aby strony internetowe z bogatą zawartością, jak np.: wideo, animacje czy grafiki, współpracowały z “eleganckimi” (smart) reklamami i ładowały się natychmiastowo. Drugą istotną dla nas rzeczą jest, by ten sam kod działał na wielu platformach i urządzeniach, tak, żeby zawartość strony mogła się pojawić szybko, bez względu na to, jaki rodzaj telefonu, tabletu lub telefonu używacie”.

Projekt opiera się na technologii AMP HTML, nowym otwartym frameworku, opracowanym w całości na bazie istniejących technologii Web, co umożliwia budowanie lekkich wersji stron internetowych bogatych w grafiki czy filmy.

 

 

Według Google projekt AMP zakłada, że do budowania strony będzie służył ten sam kod niezależny od platformy, na której ma ona być uruchamiana. Pozwoli to na uruchamianie się serwisu sprawnie, niezależnie od modelu smartfona lub tabletu. Szczegóły obszarów, które Google będzie rozbudowywać, znajdziecie na BLOGU.

AMP ma charakter open source czyli ma być dostępną dla wszystkich, bezpłatną usługą. Obecnie dostępna jest wersja demonstracyjna projektu (w postaci wyszukiwarki Google korzystającej z AMP). W pełni platforma ma ruszyć w przyszłym roku.

Źródło: Google Official Blog

NEWS: Accelerated Mobile Pages od Google do stron mobilnych
Ocena

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Współadministratorami danych osobowych są: Semergy sp. z o.o. sp. k., Artefakt sp. z o.o. sp. k., Semahead sp. z o.o. sp. k., Grupa Tense Polska sp. z o.o. sp. k., Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k. czytaj więcej
Pełna treść Polityki Prywatności