Nowe logo Google

Nowe logo Google


Google ewoluuje. Wczoraj, 1 września 2015 roku, zmieniło się logo wyszukiwarki i wprowadzono nowy język wizualny. Rozpoczął się proces przeniesienia logo i filozofii marki Google „ze świata strony w przeglądarce, do świata nieskończonej liczby urządzeń, których sercem jest komputer, i nowych różnorodnych sposobów wprowadzania informacji (np. dotyku, pisania czy rozmowy)” – czytamy na  oficjalnym blogu Google.

Przedstawiciele koncernu tłumaczą: „Nowy wygląd nie tylko wskazuje, że używacie Google, ale także pokazuje w jaki sposób Google przychodzi Wam z pomocą. Na przykład kolorowy mikrofon pozwala na interakcję i identyfikację z Google gdy mówicie, wstukujecie czy piszecie. W międzyczasie żegnamy się też z małą niebieską ikonką “G” i zamieniamy ją na symbol, który jest zgodny z logo”.

Dalej czytamy: „Wzięliśmy to co najlepsze w Google (prostota, czytelność, kolorowość, przyjazność) i przekształciliśmy nie tylko dla dzisiejszego, ale także przyszłego Google”.

Zobaczcie wideo, opowiadające historię logo Google:

Najprawdopodobniej jest to pierwszy sygnał o nadchodzących kolejnych zmianach. Nie przez przypadek na końcu tego wideo znalazło się stwierdzenie: „To zaledwie wierzchołek góry lodowej”.

Źródło: Google Official Blog 

Nowe logo Google
Ocena

1 Komentarz

Dodaj własny

+ Napisz komentarz

Administratorem Państwa danych osobowych jest Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k.
Pełna treść Polityki Prywatności