Nowe dane o obrazach w Google Grafika

Nowe dane o obrazach w Google Grafika


Dzięki zastosowaniu danych z grafu wiedzy, Google wzbogaciło dane prezentowane w Google Grafika na urządzeniach mobilnych. Może to za sobą pociągnąć nieco większy ruch z tego źródła.

W panelu Google Grafika można zobaczyć krótkie podsumowanie dotyczące oglądanego obrazu. Dane do tej sekcji pochodzą z grafu wiedzy i istotnie wzbogacają informacje o wyświetlonych obrazach.

Pod każdym z obrazków wyświetlone zostanie rozwijane menu, którego kliknięcie spowoduje pokazanie danych zebranych o tym zdjęciu. Dane prezentowane w menu obejmują osoby, fakty i miejsca związane z wyszukiwanym obrazem.

Grafy wiedzy w Google Grafika

Źródło: https://blog.google/products/search/knowledge-graph-google-images/

Informacje pochodzą z grafu wiedzy, który tworzony jest do niektórych zapytań i obejmuje fakty powiązane z zapytaniem pochodzące z bazy zawierającej miliardy danych.

Na podstawie algorytmów sztucznej inteligencji i rozpoznawania obrazów, Google dopasowuje treść grafiki do tematu z grafu wiedzy. Dane te są powiązane z treścią strony, na której znajduje się dana ilustracja, a następnie z bazy danych wybierane są najważniejsze fakty powiązane ze zdjęciem. Takie zestawienie trafia do użytkownika w formie panelu wiedzy dołączonego do zdjęcia.

Użytkownik może kliknąć w treści prezentowane w panelu. Zostaje wówczas przeniesiony na stronę internetową z której Google pobrał dane, co może powodować wzrost ruchu na stronach internetowych.

Nowa funkcja jest obecnie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale po fazie testów powinna zostać upubliczniona także w innych krajach. Testy w USA trwają już kilka tygodni, możemy się więc spodziewać, że niebawem opcja ta zawita także do Polski.

Nowe dane o obrazach w Google Grafika
5 (100%) 5 votes

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Współadministratorami danych osobowych są: Semergy sp. z o.o. sp. k., Artefakt sp. z o.o. sp. k., Semahead sp. z o.o. sp. k., Grupa Tense Polska sp. z o.o. sp. k., Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k. czytaj więcej
Pełna treść Polityki Prywatności