Zarabianie na stronie – AdTaily i Admatik


Chcąc zarabiać na naszym blogu, portalu (ogólnie na stronie internetowej) decydujemy się z reguły na korzystanie z systemu Adsense. Jest to najpopularniejszy system reklamowy stosowany przez webmasterów. Warto jednak zwrócić uwagę na stosunkowo młode systemy reklamowe jak AdTaily oraz Admatik.

AdTaily

AdTaily jest prostą platformą sprzedaży reklam w Internecie. Chcąc brać udział w tym systemie, musimy zarejestrować się na stronie AdTaily.pl podając swój adres e-mail oraz hasło do późniejszego logowania. Po wykonaniu tej czynności na naszej skrzynce pocztowej pojawi się link potwierdzający rejestrację.

Reklamy wyświetlane są za pomocą specjalnego pola Widget AdTaily, który jest widoczny po uprzednim dodaniu serwisu do systemu za pomocą formularza. Informacje, jakie musimy w nim umieścić, to:
– tytuł strony
adres url
– opis witryny
– frazy kluczowe
– stawka za 24 godziny wyświetlania reklamy na Twojej witrynie (najlepiej ustalić ją na podstawie statystyk odwiedzin witryny)
– możliwość odrzucania reklamy na stronie przy włączeniu moderacji
– upublicznianie statystyk

Istnieje możliwość edytowania wprowadzonych danych z poziomu panelu (zakładka Serwisy > Edycja).

Wyświetlane w Widget AdTaily reklamy występują w formie kwadratu o wymiarach 125×125 pikseli. Na każdą stronę może przypadać maksymalnie jeden tego rodzaju widget, który zawierać może maksimum do 6 bannerów na kształt kwadratu.

Chcąc zainstalować Widget AdTaily należy wkleić kod JavaScript. Sporym udogodnieniem jest to, że sam widget dostosowuje swoją szerokość do danego miejsca dostępnego na stronie. Istnieje możliwość edycji jego wyglądu (Serwisy > Dostosuj wygląd widgetu).

Zakupić reklamę można przez Sklep AdTaily, Widget AdTaily lub przez partnerów sprzedażowych. Akceptacja standardowo trwa nie dłużej niż 72 godziny.

Próg wypłaty pieniędzy z AdTaily został ustalony na poziomie 100 zł.

Admatik

Admatik jest automatyczną siecią reklamową. Wymogiem koniecznym przystąpienia do systemu jest zarejestrowanie się na stronie Admatik.pl.

Chcąc dodać reklamę w systemie Admatik na naszej stronie, po zarejestrowaniu się przechodzimy do zakładki „witryny” i podajemy adresy naszych stron, na których ma być umieszczona reklama. W następnym kroku wybieramy witrynę docelową i poszukujemy opcji „Dodaj placement” – podajemy nazwę reklamy oraz określamy jej rozmiar. Kody emisyjne do umieszczenia na naszej stronie pobierzemy wybierając konkretny placement (nazwę kampanii reklamowej). Sam system obsługuje wiele formatów reklamowych – 750×100 (Billboard), 750×200 (Double billboard), 160×600 (Skyscraper), 300×250 (Rectangle) oraz 125×125 px (Box).

Poziom wypłaty wynosi w systemie reklam Admatik 200 zł.

Zarabianie na stronie – AdTaily i Admatik
Ocena

1 Komentarz

Dodaj własny

+ Napisz komentarz

Administratorem Państwa danych osobowych jest Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k.
Pełna treść Polityki Prywatności