Żegnaj PageRanku?

Żegnaj PageRanku?


Koniec cyfr? Niestety, a może w końcu? Z pewnością wiele osób ucieszy się, a inni odczują strach. Nieoficjalne chodzą słuchy, że Google zamierza zrezygnować z aktualizacji „widocznego” PageRanku.

PageRank is something that we not have updated for a year now and we probably not going to be updating it going forward, at least in the Toolbar PageRank”

Widoczny, mam tu na myśli PageRank pokazywany w Toolbarze i widoczny we wszelkiego rodzaju narzędziach na nim bazujących.

Dobrze czy źle?

Jak przy każdych większych zmianach trzeba będzie przestawić tok myślenia oraz zmienić przyzwyczajenia. W początkowej fazie mogą pojawić się problemy z wyborem linków, ale z pewnością każdy znajdzie własne rozwiązania.

Skąd linki?

Na dzień dzisiejszy widzę pewien kłopot z wyborem linków. Dotychczas teoretycznie było jasne, które linki są dobre, a które nie. Wyższy PageRank był informacją, że link jest bardziej wartościowy. Z kolei odnośniki bez PageRanku były raczej omijane.

Gdy nie będzie aktualizacji cyfr, wybór odnośników pozostanie na wyczucie? Oczywiście jesteśmy w stanie w pewnym stopniu ocenić jaki link będzie dobry, a jaki nie. Pytanie ile dobrych linków (działających na wzrosty pozycji) pominiemy, bo zostaną uznane za mniej wartościowe?

Ostatecznie pozostaną do dyspozycji inne narzędzie oceny – Ahrefs czy MajesticSeo. Całkiem możliwe, że powstanie nowe oprogramowanie dostosowane stricte pod kątem oceny jakości odnośników.

Na koniec film w temacie:

Foto: vabulous.com/

Żegnaj PageRanku?
Ocena
Kategoria

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Administratorem Państwa danych osobowych jest Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k.
Pełna treść Polityki Prywatności