Zmiana algorytmu wyszukiwania Google – czerwiec 2020

Zmiana algorytmu wyszukiwania Google – czerwiec 2020


W ciągu kilku ostatnich dni mogliśmy zauważyć nieco większe niż zwykle fluktuacje w wynikach wyszukiwania Google. Dyskusje prowadzone w wątku dotyczącym wyników wyszukiwania na forum dla webmasterów wskazują, że chodzi najprawdopodobniej o kolejną aktualizację algorytmu Google.

Składowe algorytmu wyszukiwania są bardzo często aktualizowane. Większe zmiany są, czasem z wyprzedzeniem, anonsowane przez Google. Mniejsze zmiany, które mają wpływ na mały procent wyników wyszukiwania, nie są ogłaszane publicznie.

Prawdopodobne zmiany dotyczą sporej liczby wyników wyszukiwania, co pokazują zewnętrzne narzędzia do monitoringu zmian w wynikach wyszukiwania w ostatnim czasie rzeczywistym:

Serpmetrics - zmiany w wynikach wyszukiwania

Serpmetrics – zmiany w wynikach wyszukiwania

Mozcast - zmiany w wynikach wyszukiwania

Mozcast – zmiany w wynikach wyszukiwania

Zmiany w algorytmie Google Discover

Użytkownicy w dyskusji zwracają uwagę, że zmiany dotyczą też funkcji Discover. Jest to lista polecanych artykułów wskazywanych przez Google użytkownikom aplikacji mobilnej (również od Google) pozwalającej na wyszukiwanie informacji.

Ruch z Discover w przypadku niektórych artykułów spadł niemal do zera, co oznacza zmiany w definiowaniu artykułów jako polecanych użytkownikom aplikacji.

Obecnie nadal widać spore ruchy w pozycji fraz kluczowych monitorowanych przez wyżej wymienione narzędzia. Zapewne taki etap aktualizacji potrwa jeszcze kilka dni. W tym czasie Google zbierze dane dotyczące jakości nowych wyników, a jeśli będą zadowalające, być może aktualizacja obejmie zasięgiem także inne frazy. W przypadku niepowodzenia, zmiany zostaną wycofane.

Zmiana algorytmu wyszukiwania Google – czerwiec 2020
5 (100%) 1 vote

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Współadministratorami danych osobowych są: Semergy sp. z o.o. sp. k., Artefakt sp. z o.o. sp. k., Semahead sp. z o.o. sp. k., Grupa Tense Polska sp. z o.o. sp. k., Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k. czytaj więcej
Pełna treść Polityki Prywatności