Zmiana ilości stron analizowanych w raportach

Zmiana ilości stron analizowanych w raportach


Google zmniejszyło ilość stron, które są analizowane w niektórych raportach w Google Search Console. Zmiany te mają wpływać na polepszenie wydajności niektórych raportów w tym narzędziu.

Zmiany weszły w życie 12 kwietnia – od tego dnia Google raportuje mniej podstron w przypadku problemów w niektórych raportach w narzędziu Google Search Console.
Chodzi o raporty:

  • Szybkość,
  • Obsługa na urządzeniach mobilnych,
  • Strony AMP,
  • oraz wszystkie raporty dotyczące danych strukturalnych.

Google informuje, że zmiany mają na celu przede wszystkim poprawienie samego mechanizmu raportowania, który nie jest doskonały i bardzo często informował o błędach, które nie istniały w rzeczywistości. Zmiana ta nie ma wpływu na wyniki wyszukiwania a jedynie na raportowanie w GSC.

Zmniejszenie ilości stron, które pojawiają się w Google Search Console podczas analizy w wyżej niewymienionych raportach jest spowodowane właśnie tym, że Google wprowadziło takie ograniczenia.

Taka ograniczona analiza powoduje to, że z jednej strony łatwiej będzie odnaleźć przyczynę błędu, ale z drugiej strony Google pokazując coraz mniej danych tworzy atmosferę tajemnicy wokół swoich narzędzi i rozwiązań.

W dyskusji pod ogłoszeniem napisanym przez Google przeważają pozytywne komentarze. Czas pokaże jaki wpływ będzie mieć ta zmiana na analizę danych z tych raportów.

 

Zmiana ilości stron analizowanych w raportach
5 (100%) 2 votes

+ Nie ma komentarzy

Dodaj własny

Współadministratorami danych osobowych są: Semergy sp. z o.o. sp. k., Artefakt sp. z o.o. sp. k., Semahead sp. z o.o. sp. k., Grupa Tense Polska sp. z o.o. sp. k., Widzialni.pl sp. z o.o. sp. k. czytaj więcej
Pełna treść Polityki Prywatności