Case Study Booklet

Producent naklejek i etykiet samoprzylepnych.

Branża: Druk
naklejek

Cel: Wzrost ruchu
i sprzedaży.

Początki drukarni Booklet sięgają 1998 roku - wtedy firma realizowała większość usług poligraficznych. Dziś Booklet to przede wszystkim druk materiałów samoprzylepnych: naklejki w małym i wielkim formacie, wlepki, etykiety i magnesy. Firma wykorzystuje w produkcji większość technologii obecnych na rynku (ekosolvent, UV, HP Latex, dry-toner i termotransfer) stawiając w każdej z nich na jakość i ekologię. Sprzedaż i obsługa klientów Booklet realizuje za pośrednictwem platform internetowych, które są zorientowane zarówno na klienta indywidualnego (B2C) oraz biznesowego (B2B).

Pozycjonowanie strony internetowej firmy Booklet odbywało się zgodnie z założeniami formuły SEO2.0 – autorskiego modelu opracowanego przez specjalistów z agencji Widzialni.pl. W ramach modelu pracowano nad poprawą widoczności witryny oraz generowaniem ruchu organicznego, poprzez działania takie jak optymalizacja serwisu, budowa i rozwój profilu linkowego oraz rozbudowa wartościowego contentu.

Efektem współpracy w ramach usługi SEO2.0 był wzrost ruchu organicznego na stronie o aż 2 051%. Poprawie uległa także widoczność w TOP3 (o 4 400) oraz w TOP10 (o 1 972). Stworzono nowe podstrony, rozbudowano contenet na stronie o wartościowe i unikalne treści, a także rozwinięto strukturę linkowania.

Pozycje słow kluczowych w wynikach wyszukwiania TOP 3
Pozycje słow kluczowych w wynikach wyszukwiania TOP 10
Pozycje słow kluczowych w wynikach wyszukwiania TOP 50
Ruch z bezpłatnych wyników wyszukiwania
Ruch
organiczny
wzrost o
2051%
Widoczność
TOP 10
wzrost o
1972
Widoczność
TOP 3
wzrost o
4400

AnalizaAnaliza

Współpraca z drukarnią Booklet w ramach modelu SEO2.0 poprzedzona została opracowaniem harmonogramu pracy oraz pogłębioną analizą strony internetowej. Jej wyniki zestawiono z celem klienta, którym był wzrost ruchu organicznego na stronie, a w dalszej konsekwencji – wzrost sprzedaży. Aby zadanie to mogło zostać zrealizowane, postanowiono stworzyć podstrony przekierowujące do usług związanych z drukiem naklejek, których w witrynie brakowało. Podjęto także decyzję o rozbudowie treści na stronie oraz zoptymalizowaniu linkowania.

Analiza

Frazy kluczowe

Do usługi SEO2.0 wdrożono ważne z punktu widzenia pozycjonowania frazy kluczowe, związane z działalnością i branżą klienta, gdyż witryna notowała niewielką widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Wprowadzenie określonych fraz poprzedzone było ich pogłębioną analizą. W efekcie działań specjalistów z agencji Widzialni.pl widoczność fraz znacznie wzrosła – w TOP3 zanotowano poprawę o 4400, a w TOP10 – o 1972. Lepsza widoczność pozwoliła na dotarcie na stronę drukarni większej liczby potencjalnych klientów.

OptymalizacjaOptymalizacja

Istotnym elementem usługi SEO2.0 było przeprowadzenie pełnej optymalizacji technicznej witryny. W tym kontekście stworzono ponad 200 nowych podstron (landing page), dotyczących usługi druku naklejek oraz ich rodzajów. Wcześniej podstron tego typu w witrynie nie było. Dodano także 711 linków, rozbudowując tym samym i wzmacniając profil linkowy strony klienta.

Optymalizacja
Content

ContentContent

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej drukarni Booklet nie byłoby możliwe bez rozbudowy contentu na stronie o merytoryczne i unikalne treści, wartościowe z punktu widzenia użytkowników. Opracowano więc plan contentowy, a następnie stworzono i wdrożono 548 827 znaków ze spacjami nowych treści. Do ich stworzenia wykorzystano wybrane wcześniej frazy kluczowe, związane z działalnością klient. Dzięki temu teksty mogły przyczynić się do wzrostu widoczności strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Content

Efekty działań

W wyniku płynnej i bezproblemowej współpracy, podczas której klient samodzielnie wdrażał zaproponowane zmiany na stronie, pytał o nowe możliwości i sam proponował rozwiązania, które mogłyby udoskonalić proces pozycjonowania, osiągnięto zamierzone cele. Działania specjalistów z agencji Widzialni.pl, wsparte zaangażowaniem klienta, zaowocowały wzrostem ruchu organicznego o 2 051%. Znacznej poprawie uległa także widoczność fraz kluczowych w TOP3 (4 400) i TOP10 (1 972). Wzrost ruchu, lepsza widoczność i wyższe pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania przełożyły się z kolei na zwiększenie konwersji i ułatwiły dotarcie do nowych klientów.

Efekty pozycjonowania strony drukarni Booklet w ramach modelu SEO2.0 są przykładem dużego doświadczenia i szerokiej wiedzy specjalistów z agencji Widzialni.pl, a także umiejętności wcielania jej w życie i zamieniania na realne wyniki.