Case Study Dzikilas.com

Sklep internetowy z bogata ofertą naturalnych i ekologicznych świec zapachowych oraz gadżetów dekoracyjnych

Branża: gadżety, dekoracje

Cel: wzrost ruchu organicznego

Dzikilas.com - sklep internetowy z wyjątkową ofertą świec zapachowych z małej leśnej manufaktury oraz akcesoriów dekoracyjnych. Świece od dzikilas.com tworzone są ręcznie, w niewielkich partiach na podstawie własnych, unikalnych receptur. Wszystkie elementy wykorzystane do produkcji świec zapachowych są w całości z naturalnych materiałów.

Słowa kluczowe w TOP3 wg Semstorm
Słowa kluczowe w TOP10 wg Semstorm
Słowa kluczowe w TOP50 wg Semstorm

Trzynaście miesięcy współpracy w zakresie pozycjonowania szerokiego w formule SEO2.0 zaowocowało ruchem organicznym na poziomie ponad 5 tysięcy wejść na stronę miesięcznie. Dodatkowo dzikilas.com pojawia się w wynikach wyszukiwania Google.pl na ponad 500 fraz.

Ruch
organiczny
wzrost o
1615%
Widoczność
TOP 10
wzrost o
90
Widoczność
TOP 50
wzrost o
533

Analiza

Współpraca z dzikilas.com nawiązana została na samym początku “przygody” klienta ze sprzedażą internetową. W grudniu 2019 roku sklep oraz brand dzikilas.com był zupełnie nowy. Taka sytuacja z reguły powoduje wydłużenie czasu osiągnięcia pierwszych wyników z pozycjonowania. Z drugiej jednak strony, świeży sklep umożliwia wdrożenie rozbudowanej strategii działań z zakresu marketingu internetowego. Nawiązanie współpracy związane było z określonymi celami, jakie postawił przed nami Klient – zebranie jak największej grupy klientów oraz osiągnięcie konkurencyjnej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. W tym celu ustaliliśmy szczegółowy zakres działań optymalizacyjnych dla najistotniejszych parametrów SEO, a także plan rozbudowy serwisu o nowe kategorie oraz treści.

Frazy kluczowe

Brak widoczności sklepu dzikilas.com spowodował konieczność wprowadzenia do usługi SEO2.0 około stu fraz istotnych dla Klienta, opisujących najważniejsze kategorie oraz produkty. Pozycjonowanie sklepu dzikilas.com na wybrane frazy pozwoliło na wzrost widoczności strony w TOP50 wyników wyszukiwania, tym samym pierwsi klienci odwiedzili Dziki Las i zakupili pierwsze produkty z oferty. Przeprowadzona analiza słów kluczowych na podstawie danych statystycznych umożliwiła przygotowanie dostosowanych do potrzeb użytkowników treści i opisów. Dodatkowo wykorzystane zostały także frazy pozyskane na podstawie analizy konkurencji.

Optymalizacja

W związku z tym, że strona dzikilas.com w momencie nawiązania współpracy była zupełnie nowa, pierwszym etapem było przeprowadzenie jej pełnej optymalizacji SEO. Sklep posiadał jedynie kilka odnośników przychodzących, nie zawierał wartościowej treści, przyjaznych adresów URL, linkowania wewnętrznego. W oczy rzucały się błędy w strukturze nagłówków, danych strukturalnych czy treściach. Wszystkie błędy zostały przedstawione klientowi w formie wytycznych optymalizacyjnych i następnie wdrożone na platformie Shoper. Obok poprawy struktury nagłówków oraz opisania zawartości strony właściwymi danymi strukturalnymi zoptymalizowane zostały także linki wychodzące oraz dane w sekcji head witryny.

Content

Strategia pozycjonowania szerokiego w formule SEO2.0 dla sklepu dzikilas.com zdeterminowana została przez główny cel postawiony przed specjalistami ds. pozycjonowania, jakim było zwiększenie widoczności i ruchu na stronie Klienta. Aby uzyskać pożądany efekt należało skupić się na ustrukturyzowanej strategii content marketingu. W ciągu trzynastu miesięcy dotychczasowej współpracy dział copywritingu Widzialni.pl utworzył ponad 61 tys. zzs (znaków ze spacjami) treści na potrzeby pozycjonowania strony dzikilas.com. Opisano stronę główną, większość kategorii. Przygotowano także wartościowe artykuły blogowe. Wprowadzenie treści na stronę było równoznaczne z jej pełną optymalizacją pod wytyczne SEO copywritingu.

Efekty działań

Pozycjonowanie szerokie w formule SEO2.0 to usługa doskonale sprawdzająca się w przypadku e-commerce. Sklep dzikilas.com jest doskonałym przykładem zbudowania od zera bardzo dobrego poziomu widoczności i ruchu. Współpraca z Dzikim Lasem układa się doskonale. Działania naszych specjalistów, ścisła i precyzyjna komunikacja z Klientem, a także sukcesywnie rozbudowywana oferta produktowa, nowe podstrony oraz aktywne działania na blogu, pozwalają sukcesywnie zwiększać widoczność, ruch oraz zadowolonych klientów.

Jeśli poszukujesz skutecznej agencji SEO dla Twojego sklepu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz!