Case Study Granator

Studio realizujące projekty filmowe, reklamy oraz programy telewizyjne

Branża: film
 

Cel: wypozycjonowanie strony
na określone frazy kluczowe

Granator to zlokalizowane w Poznaniu studio filmowe. Tworzy je grupa doświadczonych specjalistów i pasjonatów, zajmujących się realizacją filmów, reklam i programów telewizyjnych. Ekipa Grantora składa się z reżyserów, scenarzystów, operatorów, montażystów oraz fachowców od dźwięku i oświetlenia. W wyniku ich współpracy w studiu powstają teledyski, spoty reklamowe, wywiady, animacje komputerowe, a także filmy artystyczne – dokumentalne, fabularne i krótkometrażowe. Firma istnieje od 2019 roku i z powodzeniem realizuje kolejne projekty związane z produkcją filmową.

Nadrzędnym celem współpracy pomiędzy studiem filmowym Granator a agencją Widzialni.pl było wypozycjonowanie strony internetowej firmy na frazy związane z produkcją filmów na rynku lokalnym. Zadanie to realizowano na podstawie autorskiego modelu SEO 1.0, zakładającego działania on-site (content i optymalizacja techniczna) oraz off-site (backlinki).

Współpraca zaowocowała wypozycjonawaniem witryny na frazy kluczowe związane z branżą filmową, istotne z punktu widzenia SEO. Dodatkowo poprawie uległa także widoczności strony w TOP10 i TOP3.

Pozycje słow kluczowych w wynikach wyszukwiania
Widoczność
TOP 3: poprawa
0 - 10

AnalizaAnaliza

Działania z zakresu pozycjonowania poprzedzone zostały ustaleniem wspólnych celów oraz pogłębioną analizą strony internetowej studia filmowego Granator. W jej wyniku specjaliści z agencji Widzialni.pl ustalili, że brakuje na niej ważnych w kontekście SEO podstron. Zwrócono uwagę także na małą ilość treści oraz niewielką liczbę odnośników przychodzących. Celem stało się więc poprawienie pozycji witryny na frazy związane z produkcją filmową, a drogą do jego osiągnięcia – pozycjonowanie lokalne w formule SEO 1.0. Podjęto decyzję o rozbudowie contentu na stronie, przeprowadzeniu optymalizacji technicznej oraz rozbudowie profilu linkowego. Wzięto także pod uwagę sezonowość witryny oraz miesiące (luty, maj, sierpień i wrzesień), które są dla branży niekorzystne. Na podstawie zebranych informacji i wyznaczonych celów zespół specjalistów z agencji Widzialni.pl rozpocząć mógł realizację procesu pozycjonowania.

Analiza

Frazy kluczowe

Działania, mające na celu wypozycjonowanie strony w ramach usługi SEO 1.0, skupiają się przede wszystkim na wybraniu konkretnych fraz kluczowych (ważnych z punktu widzenia SEO i określonej branży) i poprawie widoczności witryny dla tych wyrażeń. Wskutek specjalistycznej analizy fraz, wybrane zostały liczne słowa kluczowe związane z działalnością klienta oraz dostosowane do pozycjonowania na rynku lokalnym. W efekcie znacznie wzrosła widoczność dla wybranych, konkurencyjnych fraz kluczowych w TOP3.

OptymalizacjaOptymalizacja

Strona studia filmowego Granator była słabo widoczna w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google, dlatego też należało przeprowadzić jej pełną optymalizację SEO. Wzięto więc pod uwagę wnioski płynące z analizy witryny klienta i stworzono kilkanaście nowych podstron. Pozyskano także liczne odnośniki pozycjonujące z zewnętrznych stron wspomagania. Działania te wsparły proces pozycjonowania i przyczyniły się do poprawy widoczności witryny.

Optymalizacja
Content

ContentContent

Pozycjonowanie lokalne w ramach modelu SEO 1.0 zakładało także stworzenie nowych treści na stronę studia filmowego Granator, na której wcześniej znajdowało się bardzo mało tekstu. Postanowiono więc znacznie rozbudować content – specjaliści z zakresu copywritingu stworzyli 26900 znaków ze spacjami unikalnych, merytorycznych i atrakcyjnych z perspektywy odbiorcy treści. Wprowadzenie wartościowego, zoptymalizowanego pod kątem SEO contentu pozwoliło nasycić witrynę klienta istotnymi frazami. To z kolei przełożyło się na poprawę pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania dla danych słów kluczowych.

Content

Efekty działań

Udana współpraca ze studiem filmowym Granator oraz jej efekty świadczą o skuteczności działań SEO przeprowadzonych przez zespół specjalistów z agencji Widzialni.pl. Pomimo sezonowego charakteru branży klienta, początkowego braku podstron oraz słabo rozwiniętego contentu i profilu linkowego, udało się doprowadzić do wypozycjonowania strony na wybrane frazy lokalne. Dodatkowo także znacznej poprawie uległa ogólna widoczność witryny w TOP3 i TOP10.

Przykład efektywnego pozycjonowania lokalnego w ramach modelu SEO 1.0 stać się może inspiracją dla firm, poszukujących sprawdzonych i profesjonalnych rozwiązań na poprawę widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, a w konsekwencji – łatwiejsze dotarcie do klientów zainteresowanych danym produktem lub usługą.