Case Study Hymer Poznań

Firma oferująca sprzedaż samochodów kempingowych i kamperów

Branża: motoryzacja

Cel: wygenerowanie ruchu na stronie
oraz zwiększenie widoczności
w wynikach wyszukiwania

Firma Hymer Poznań powstała w 2020 roku. Świadczy usługi z zakresu sprzedaży i serwisowania całorocznych pojazdów kempingowych uznanych i nagradzanych marek takich jak Hymer, Sunlight, Burstner oraz CrossCamp. Dodatkowo pracownicy Hymer Poznań służą fachowym doradztwem na każdym etapie zakupu – od podejmowania decyzji w sprawie konkretnego modelu, przez jego odpowiednią konfigurację, po sposób przeprowadzania transakcji. W ofercie dostępne są zarówno wysokiej klasy przyczepy kempingowe, jak i samowystarczalne kampery. Zespół Hymer Poznań łączy pasja do samochodów kempingowych oraz fachowa wiedza na ich temat.

Opis usługi

W związku z faktem, iż witryna Hymer Poznań była nowa i zawierała tylko kilka podstron, nie odnotowywano na niej ruchu. Brakowało także linkowania oraz unikalnych treści. Celem działań specjalistów z agencji Widzialni.pl stało się więc wygenerowanie ruchu oraz zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania.

Nawiązanie współpracy oraz systematyczne wprowadzanie kolejnych elementów strategii w życie zaowocowało zwiększeniem ruchu na stronie, poprawą widoczności i osiągnięciem wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Widoczność fraz wzrosła w TOP3, TOP10 oraz TOP50.

Słowa kluczowe w TOP3 wg Semstorm
Słowa kluczowe w TOP10 wg Semstorm
Słowa kluczowe w TOP50 wg Semstorm
Ruch organiczny wg Google Analytics
Kliknięcia z wyników wyszukiwania wg Google Search Console
Poprawa widoczności w
TOP 3:
100%
Poprawa widoczności w
TOP 10 :
100%
Poprawa ruchu
organicznego
z 200 sesji do
3000

AnalizaAnaliza

Działania specjalistów z zakresu pozycjonowania w agencji Widzialni.pl poprzedzone zostały pogłębioną analizą strony. W jej wyniku stwierdzono bardzo niewielki ruch organiczny w obrębie witryny oraz niską pozycję w wynikach wyszukiwania. Brakowało także linkowania oraz odpowiednio zoptymalizowanych treści, opisujących działalność firmy. W obrębie witryny funkcjonowało tylko kilka podstron i nie były one stworzone pod frazy. Istotnym czynnikiem, mającym wpływ na powyższy stan rzeczy, był fakt, iż strona Hymer Poznań była nowa. Dodatkowym wyzwaniem okazała się sezonowość witryny, przypadająca na miesiące od maja do września (okres, w którym wzrasta zainteresowanie usługami świadczonymi przez klienta). Po analizie witryny określono nadrzędne cele, którymi stało się przede wszystkim wygenerowanie większego ruchu organicznego na stronie oraz poprawa widoczności witryny w wynikach wyszukiwania.

Analiza

Frazy kluczowe

Strategia pozycjonowania realizowana była zgodnie z założeniami autorskiej usługi SEO 2.0, której istotnym elementem jest zwiększenie widoczności witryny dla wskazanych fraz kluczowych, związanych z określoną branżą. W pierwszej kolejności skupiono się więc na osiągnięciu określonych pozycji w wynikach wyszukiwania. Na podstawie profesjonalnej analizy wyłoniono frazy istotne z perspektyw działalności klienta. W efekcie działań specjalistów z agencji Widzialni.pl ich widoczność wzrosła w TOP3, TOP10 oraz TOP50, co przełożyło się na ułatwienie dotarcia na stronę osobom potencjalnie zainteresowanym zakupem kampera.

OptymalizacjaOptymalizacja

Słaba widoczność strony Hymer Poznań w bezpłatnych wynikach wyszukiwania oraz brak ruchu na stronie wiązał się z koniecznością przeprowadzenia zaawansowanej optymalizacji technicznej serwisu. Stworzono więc nowe podstrony pod wcześniej wybrane frazy oraz rozbudowano profil linkowy witryny. Optymalizacja techniczna skutkowała poprawą widoczności strony oraz wzrostem ruchu organicznego z 200 sesji do 3000.

Optymalizacja
Content

ContentContent

Realizacja autorskiej usługi SEO 2.0 zakładała także stworzenie nowych treści, zawierających związane z branżą słowa kluczowe. Ich celem miało być z jednej strony dostarczenie wartościowej, merytorycznej bazy informacji dla klienta Hymer Poznań, a z drugiej – dzięki odpowiedniej optymalizacji – zwiększenie ruchu i poprawa widoczności. W efekcie działań działu copywritingu powstało około 100 000 zzs unikalnych treści. Na nowych podstronach pojawiły się teksty nawiązujące do oferty firmy oraz zadecydowano o rozwoju bloga, będącego cennym źródłem wiedzy dla osób zainteresowanych ofertą Hymer Poznań.

Content

Efekty działań

Współpraca z Hymer Pozań odbywała się w sposób uporządkowany i sprawny. Kontakt pomiędzy specjalistami z agencji Widzialni.pl a przedstawicielami firmy przebiegał prawidłowo. Otwarcie na propozycje i zmiany oraz chęć rozwoju witryny ze strony klienta, połączone z wiedzą i doświadczeniem specjalistów ds. SEO zaowocowało konkretnymi wynikami. Pomimo faktu, iż strona była nowa, mało rozbudowana, brakowało na niej odnośników i contentu oraz miała sezonowy charakter, udało się doprowadzić do jej wypozycjonowania na określone frazy kluczowe. Poprawie o 100% uległa widoczność w TOP3 i TOP10. Zwiększył się także ruch organiczny – z 200 sesji do aż 3000.

Skuteczne pozycjonowanie strony Hymer Poznań w ramach autorskiej strategii SEO 2.0, a zatem lepsza widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, pozwoliło firmie na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów, zainteresowanych zakupem pojazdu kempingowego.