Case Study Zabezpieczeniapoznan.pl

Sklep internetowy oferujący systemy monitoringowe, alarmowe i wideodomofonowe.

Branża: Technika i elektronika

Cel: wzrost ruchu organicznego,
poprawa pozycji fraz związanych z monitoringiem,
marką Hikvision i wideodomofonami

Firma Zabezpieczenia Poznań działa na rynku od 2014 roku. Zajmuje się sprzedażą profesjonalnych systemów monitoringowych, alarmowych i wideodomofonowych, a także doradztwem z zakresu doboru odpowiedniego sprzętu i jego użytkowania. Grupę docelowych odbiorców marki stanowią małe i duże przedsiębiorstwa, firmy transportowe oraz klienci detaliczni. W ofercie firmy znaleźć można sprzęty cyfrowe oraz analogowe takich marek jak Hikvision, Dahua, BCS oraz Vivotek. Firma Zabezpieczenia Poznań oferuje także profesjonalną pomoc w konfiguracji monitoringu. Siedziba marki oraz nowoczesny showroom znajdują się w Poznaniu.

Pozycjonowanie strony internetowej firmy Zabezpieczenia Poznań odbywało się w ramach formuły SEO2.0, będącej autorskim modelem, wypracowanym przez zespół specjalistów z agencji Widzialni.pl. Formuła SEO2.0 zakłada poprawę widoczności witryny i generowanie ruchu organicznego poprzez optymalizację serwisu, budowę i rozwój struktur linkowania oraz działania związane z rozbudową treści na stronie.

Współpraca w ramach wspomnianej usługi zaowocowała zwiększeniem liczby fraz w TOP 5 oraz zauważalnym wzrostem ruchu organicznego na stronie firmy Zabezpieczenia Poznań. Sesje z ruchu organicznego w skali miesiąca wzrosły o ponad 100% – z 10 226 w styczniu 2021 roku do 23 824 w styczniu 2022 roku. Zoptymalizowano także szybkość ładowania się strony z 5,32 do 4,75. Poprawie uległa także widoczność słów kluczowych – w TOP10 z 286 do 1203, a w TOP3 z 54 do 262. Wszystko to osiągnięto w trakcie przebudowy struktur serwisu, co stanowiło dodatkowe utrudnienie, a zarazem wyzwanie dla specjalistów z agencji Widzialni.pl.

Ruch organiczny wg Google Analytics
Ruch organiczny wg Google Analytics
Ruch organiczny wg Google Analytics
Ruch
organiczny
wzrost o
100%
Widoczność
TOP 10
wzrost o
917
Widoczność
TOP 5
wzrost o
208

AnalizaAnaliza

Rozpoczęcie współpracy z firmą Zabezpieczenia Poznań związane było z koniecznością przeprowadzenia dogłębnej analizy strony internetowej oraz ustalenia harmonogramu pracy. Celem klienta była poprawa widoczności witryny dla fraz związanych z monitoringiem, marką Hikvision i wideodomofonami oraz uplasowanie ich w TOP5, a także wzrost ruchu organicznego. Biorąc pod uwagę cele klienta oraz wnioski płynące z analizy strony w ramach autorskiej usługi SEO2.0, postanowiono rozbudować content na stronie oraz zoptymalizować linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne w celu wzmocnienia profilu linkowego.

Analiza

Frazy kluczowe

Strona zabezpieczeniapoznan.pl notowała niewielką widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, stąd też postanowiono wdrożyć do usługi SEO2.0 istotne z punktu widzenia pozycjonowania frazy kluczowe związane z działalnością klienta. W tym celu przeprowadzono analizę słów kluczowych, skupiając się na frazach związanych z monitoringiem, marką Hikvision (producentem wysokiej jakości sprzętu zabezpieczającego) i wideodomofonami. W wyniku działań specjalistów z agencji Widzialni.pl widoczność fraz kluczowych wzrosła z 286 do 1203 w TOP10, a w TOP3 z 54 do 262. To z kolei przyczyniło się do ułatwienia potencjalnym klientom zainteresowanym zakupem sprzętu alarmowego czy monitoringu dotarcia na stronę firmy Zabezpieczenia Poznań, a samemu przedsiębiorstwu zapewniło zwiększenie konwersji.

OptymalizacjaOptymalizacja

W celu poprawy widoczności strony klienta w bezpłatnych wynikach wyszukiwania niezbędne okazało się także przeprowadzenie pełnej optymalizacji technicznej. W jej wyniku poprawiono szybkość ładowania się strony z 5,32 do 4,75. Zoptymalizowano także title i nagłówki dla około 250 podstron oraz zoptymalizowano powielone nagłówki dla 450 podstron. Przeprowadzono również prace nad linkowaniem wewnętrznym dla wybranych anchorów oraz wzmocniono profil linkowy poprzez rozbudowę linkowania zewnętrznego za pomocą artykułów sponsorowanych, publikowanych w dużych, popularnych serwisach. Sporym wyzwaniem dla specjalistów z agencji Widzialni.pl była przebudowa strony (zmiana szablonu i drzewka kategorii), która miała miejsce w tym samym czasie, co prace związane z pozycjonowaniem i optymalizacją. Odpowiednia strategia pozwoliła jednak na ponowne zoptymalizowanie prędkości ładowania się strony, poprawę przekierowań po zmianie szablonu oraz optymalizację indeksacji stron, które mogłyby wywołać kanibalizację.

Optymalizacja
Content

ContentContent

W strategię pozycjonowania szerokiego w formule SEO2.0 wpisana została także rozbudowa contentu na stronie firmy Zabezpieczenia Poznań. Proces ten realizowany był w oparciu o ścisłą współpracę z klientem. Pisał on wpisy publikowane na firmowym blogu,natomiast specjaliści z zakresu copywritingu z agencji Widzialni.pl tworzyli opisy kategorii. W samym 2021 roku stworzono dla klienta ponad 140 tysięcy znaków ze spacjami. Ponadto opublikowano 5 artykułów sponsorowanych, które pozwoliły na wzmocnienie profilu linkowego strony. W tworzonych treściach wykorzystywane były odpowiednio dobrane frazy kluczowe, związane z działalnością firmy Zabezpieczenia Poznań. Wprowadzenie ich do tworzonych tekstów, a także optymalizacja treści przyczyniły się do wzrostu widoczności strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Content

Efekty działań

Wskutek odpowiedniej analizy, przeprowadzonej optymalizacji technicznej, doboru fraz kluczowych oraz rozbudowie contentu na stronie, zwiększono ruch organiczny w witrynie klienta oraz jej widoczność w TOP10 i TOP3 dla wybranych, związanych z działalnością firmy, fraz. Wzmocniono także profil linkowy i zoptymalizowano prędkość ładowania się strony. Podkreślić należy, że efekty te osiągnięto pomimo równoległej przebudowy strony, polegającej na zmianie szablonu i drzewka kategorii. Świadczy to o fakcie, że pozycjonowanie szerokie w formule SEO2.0 sprawdziło się perfekcyjnie, podobnie jak w przypadku innych klientów z branży e-commerce. Działania specjalistów z agencji Widzialni.pl są przykładem zbudowania bardzo dobrego poziomu widoczności strony i ruchu organicznego, który zwiększył się o 100%.

Efekty działań na rzecz firmy Zabezpieczenia Poznań mogą stać się punktem wyjścia i zachętą dla innych przedsiębiorstw, rozważających współpracę z doświadczoną i skuteczną agencją SEO. Widzialni.pl zawsze stają na wysokości zadania!